Гофра для кабелю — види і конструктивні особливості захисних труб
Гофра для кабелю — види і конструктивні особливості захисних труб
Під час монтажу електропроводки і слабкострумових мереж для дотримання заходів безпеки необхідно використовувати кабельну гофру. Гофровані захисні елементи запобігають негативний вплив механічного впливу навколишнього середовища на проводи і кабелі, а також є відмінним діелектриком. Щоб визначитися з правильним вибором тієї чи іншої гофри, необхідно розбиратися у видах і конструктивних особливостях цього ізоляційного пристрою. У даній статті ми розповімо про всі нюанси гофрованих труб і дамо рекомендації по правильному монтажу.
Види гофрованих труб
Гофра — універсальний захисний пристрій, що застосовується при облаштуванні мереж з силовими, телефонними, телевізійними кабелями в різних типах проводки (при зовнішньому, прихованому або підземному монтажі). Гофра для кабелю відрізняються матеріалом виготовлення, конструкцією і виконанням.
Матеріали, використовувані при виробництві гофрованих труб для електрокабеля:
-
ПВХ — матеріал, який не підтримує горіння;
-
ПНД — найбільш гнучкий із матеріалів;
-
ПВД — затребуваний при монтажі прихованих систем, що прокладаються в бетоні, цеглі, піноблоку;
-
ПП — застосовний для електропровідних каналів при будівництві монолітних конструкцій;
-
ПА — забезпечує надійну гідроізоляцію.
Більш затребуваними на сьогоднішній день для укладання пожежостійких електромереж є саме ПВХ-труби. Це пояснюється більшою універсальністю застосування і доступною вартістю. При прокладенні кабельної системи в дерев'яному будинку краще всього використовувати спеціальну армовану гофру, яка також відрізняється високими термостійкими властивостями.
Гофра поділяється на види за конструктивними особливостями:
-
Одношарова — труба має загальну стінку між внутрішнім і зовнішнім шаром.
-
Двошарова — всередині гофри розташована гладка полімерна труба для електричного кабелю.
Так як гофровані труби застосовуються в різних умовах монтажу і експлуатації, то виготовляються в легкій і важкій вигляді.
Легка гофра підходить для інсталяції проводки усередині приміщення будь-якого призначення. Такого захисного пристрою властива висока гнучкість за рахунок невеликої товщини стінок. Пластичними трубами легко прокладатимуть кабельну систему по контуру приміщення. Монтаж виконується під гіпсокартоном або інший обшивкою.
Важка гофра відрізняється більш щільними стінками, що впливає на міцнісні характеристики. Такий тип захисних елементів підходить для укладання на цементно-бетонні стяжки і вуличні грунтові магістралі.
Затягування проводів в гофру спрощується спеціальним сталевим зондом.
Діаметр пластикової гофри
Гофра з негорючих пластмас для прокладання електрокабеля може мати різні розміри і діаметри. Вибір гофри під кабель здійснюється по співвідношенню внутрішнього і зовнішнього діаметра:
Зовнішній діаметр, мм |
Внутрішній діаметр, мм |
16 |
10,7 |
20 |
14,1 |
25 |
18,3 |
32 |
24,5 |
40 |
31,5 |
50 |
39,6 |
Переваги захисних труб
Затребуваність використання такого захисного пристрою на вулиці або в приміщенні, як гофра для прокладки кабелю, пояснюється наступними переважними характеристиками:
-
Безпека — захист від ураження електричним струмом при пошкодженні ізоляції кабелю.
-
Довговічність — термостійка гофра для кабелю на протязі тривалого періоду експлуатації зберігає свої властивості.
-
Водонепроникність — при відсутності тріщин в місцях з'єднання або на поверхні виробу.
-
Пожежостійкість — пластикові гофровані труби володіють високими показниками стійкості до займання.
-
Міцність — поверхня пристроїв відрізняється високою опірністю механічної навантаженні.
-
Універсальність — можливість використання в умовах нестабільних температур (від -20 до +60 градусів) і хімічно активних речовин.
Поради по прокладці гофрованих труб
Монтаж гофри не викликає особливих труднощів, при наявності певних навичок з даної завданням впорається кожен. При організації особливо складною електромережі краще довірити цю роботу професійним електрикам.
1. У будинках та квартирах проводиться прихована проводка, яка вкладається в підготовлені штроби. Зовнішню проводку можна приховати гіпсокартонними листами або підвісними стелями.
2. При монтажі кабелю в цементну підлогу потрібно використовувати важкий тип гофрованих труб, які розраховані на високі механічні навантаження.
3. Під час облаштування центральної магістралі проводки кабель затягується в гофру перед монтажем. При виконанні розгалужень під розетки та вимикачі протяжка виконується пізніше.
Гофрування — один з ефективних способів, що використовується для покращення жорсткості конструкції. Тому гнучкі гофровані труби із пластику забезпечують гідний захист електропроводки в квартирі, так і на виробництві. В інтернет-магазині «АНДІ ЕЛЕКТРО» представлений величезний асортимент різних труб з будь-яким діаметром, купити які можна за доступною ціною і в будь-якій кількості. Подбайте про безпеку під час прокладання електромереж будь-якого призначення вже сьогодні!