Вуличні LED прожектори: ніч більше «не темна»
Ще кілька років тому про економне вуличному освітленні ніхто і не знав. З метою скорочення витрат на електроенергію відкритий простір просто не висвітлювалося, що сприяло загостренню криміногенної обстановки та підвищення травм від поганої видимості доріг. Тому впровадження сучасних технологій для ефективного і якісного освітлення за більш низьку ціну позитивно відбивається на заміну альтернативних джерел світла. Вуличні LED прожектори — освітлювальні прилади для приватних будинків, парковок, підсвічування реклами, цехів, приміщень, ангарів, складів, автостоянок та інших великих майданчиків. Про те, в чому саме полягають переваги світлодіодних прожекторів і як вибрати светоприбор, розповімо в даній статті.
Якісне освітлення LED-прожекторами
Світлодіодний прожектор складається з надійного алюмінієвого корпусу, високоміцного скла, рефлектора, надпотужного світлодіода і радіатора, що забезпечує теплоотвод. Особлива конструкція рефлектора допомагає зосередити світіння діода на об'єкти, фокусирующим світлопотоком лінз під різним кутом. В наслідок чого такі пристрої діляться на наступні види за сферою використання:
-
Освітлювальні — для дворів, вулиць, автошляхів, тротуарів.
-
Ландшафтні — декоративне підсвічування парків, скверів, зелених зон на дачах і близько муніципальних установ.
-
Архітектурні — підсвічування історичних пам'яток, фасадів будинків і будівель.
Переважні особливості освітлювальних приладів
LED прожектори досить затребувані не тільки в модернізації вуличного освітлення на дачі, але і особливо популярні на виробничих територіях. Це пояснюється низкою переваг, якими володіють дані освітлювальні прилади. Наприклад, освітлення прожектори більш контрастне і з яскравою передачею кольору, ніж у газорозрядної лампи; відсутність ІЧ та УФ випромінювання не приваблює літаючих комах.
-
Економічність. Витрата електроенергії економічний більш ніж на 80% у порівнянні зі звичайною лампою розжарювання. Споживання електрики нижче до 10 разів, ніж у галогенного прожектора.
-
Захист від навколишнього середовища. Конструкції захищені від впливу пилу, струменів води і вітру, тому вплив негативних погодних умов не зашкодить освітлювальної роботі приладів.
-
Компактність і екологічність. Світлодіодна продукція виготовлена без шкідливих для здоров'я компонентів, що виключає застосування спеціальних методів утилізації. А компактні габарити дозволяють встановити прожектор в зручному місці.
-
Довговічність. На відміну від ламп розжарювання і галогенних ламп термін служби світлодіодів в кілька разів вище — 50 000-100 000 годин. Великий експлуатаційний період, заявлений виробниками, в дійсності перевищує ці показники.
-
Простий монтаж. Підключається прожектор легко — як звичайна лампа, без пускового пристрою або ще якогось додаткового модуля. Підвели 220 В, підключили, встановили на скобу в необхідному місці.
-
Відсутність сервісного супроводу. Прилади не бояться перепадів напруги, миттєво запускаються без наростання сили освітлення навіть при зниженій напрузі мережі.
Як вибрати світлодіодні прожектори?
Сучасний ринок світлотехніки пропонує велику різноманітність моделей світлових приладів, відмітних по потужності, колірній температурі, габаритами. Пропонуємо 5 важливих питань, відповіді на які допоможуть прийняти правильне рішення.
1. Де буде використовуватися світлотехніка?
Місце монтажу впливає на вибір рівня захисту від вологи, пилу, робочих температур, міцність корпусу. Для вуличного використання краще вибирати вироби з IP65 і вище.
Відповідь на питання допоможе визначитися з кутом розсіювання, якістю колірної передачі і температурою світлового потоку.
2. Які освітлювальні завдання вирішуються?
-
Передачею кольору можна пожертвувати при монтажі прожектора на парковці, в гаражі. Для рекламних конструкцій, у дворі будинку, магазину — показник повинен бути Ra > 80. Такий високий рівень створить комфортні умови для зору і не спотворить відтінки предметів.
-
Кут розсіювання при акцентной архітектурної підсвітки повинен бути до 100°. Для освітлення великої відкритої площадки краще встановити прожектор з більш широким кутом розсіювання.
-
Колірна температура. Для освітлення вулиці та виробничих територій — холодний або денне світло.
3. Потрібні додаткові функції?
Наприклад, датчик руху, регулювання яскравості, кольорові лінзи.
4. Який вид енергії буде живити прилад?
Мережа 220 В, сонячна енергія, батарея, низьковольтні мережі.
5. В якому місці і як закріпиться модель?
Прилади випускаються з різними типами кріплень: універсальні, кріплення на стіну, монтаж на грунт, стаціонарна установка на стіні або стелі.
Сподіваємося, що ми допомогли вам відповісти на питання про те, як вибрати хороший прожектор для вуличного освітлення. Також ми пропонуємо широкий асортимент світлодіодного обладнання. Якщо Ви шукайте і хочете купити якісні LED прожектори, — ласкаво просимо в наш інтернет-магазин «АНДІ ЕЛЕКТРО»!